راند طلائی
اخبار و گزارش های مربوط به ورزش تکواندو

 
تاريخ : یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱
قسمت دهم

هلنا فروم

نماینده آلمان در المپیک لندن

متولد ۱۹۸۸

Helena FROMM

طلای قهرمانی نوجوانان اروپا ( یونان - ۲۰۰۳ )

نقره  قهرمانی نوجوانان جهان ( کره جنوبی - ۲۰۰۴ )

نقره قهرمانی اروپا ( آلمان - ۲۰۰۶ )

برنز قهرمانی جهان ( چین - ۲۰۰۷)

طلای قهرمانی اروپا (ایتالیا - ۲۰۰۸)

طلای ارتشهای جهان ( کره جنوبی - ۲۰۰۸)

برنز قهرمانی اروپا ( روسیه - ۲۰۱۰)

طلای ارتشهای جهان ( کانادا - ۲۰۱۰)

برنز قهرمانی جهان ( کره جنوبی - ۲۰۱۱)

برنز ارتشهای جهان ( برزیل - ۲۰۱۱ )

نقره مسابقات کسب سهمیه المپیک لندن ( روسیه )ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱

باعث دلگرمی باشیم ...

بعد از 2 دو بار قهرمانی تیم ملی تکواندو کشورمان در سال های 2008 و 2010 در مسابقات قهرمانی آسیا، همه انتظار داشتند که تیم ملی در ویتنام از عنوان قهرمانی خود دفاع  کند. اما با  وجود زحمات بسیار زیادی که در آماده سازی و اعزام تیم صرف شد، این تیم نتوانست برای بار سوم سکوی اول را بدست بیاورد و به جایگاه دومی بسنده کرد. چون این تیم شایسته قهرمانی بود .نایب قهرمانی تکواندو بلا فاصله باعث به وجود آمدن حرف و حدیث هایی شد. در این بین بعضی از صاحب نظران و اساتید محترم هم به ارائه نظر پرداختند. اگرچه زحمات فراوان استاد رضا مهماندوست در بدست آوردن دو قهرمانی پیش گفته هیچگاه قابل انکار نیست و بدون حضور این مربی بزرگ کسب این عنوان امکان پذیر نبود اما در تیم اعزامی به ویتنام نیز از بیشترین پتانسیل حاضر در بین مربیان و بازیکنان تکواندو استفاده شد و تیمی متشکل از بازیکنان پر آتیه و با تجربه در قالب تیم امید به این مسابقات اعزام گردید. کادر فنی کهکشانی با حضور اساتید نام آشنایی چون مقانلو، بی باک و افشار که هر سه از قهرمانان به نام این رشته هستند هدایت کهکشانی ها را بعهده داشتند و با این ترکیب، انتظاری جز قهرمانی از تیم ملی نمی رفت. ولی به نظر نگارنده که دستی از دور بر امور دارد، بسنده تیم تکواندوی ایران به نایب قهرمانی، چند دلیل عمده داشت که یکی از دلایل اصلی آن را می توان غیبت بازیکنان سرشناسی چون معتمد، کرمی و عبداللهی که هر کدام از آنها امیدهای صدردصد برای کسب مدال در قهرمانی آسیا محسوب می شدند دانست. دلیل دوم حضور بازیکنان آینده داری چون فرزاد ذوالقدری و سجاد مردانی در این تیم بود که اولین حضور آسیائی خود را تجربه می کردند که انصافا خوش در خشیدند و ثابت کردند که تکواندو هیچگاه از نظر نفرات و استعداد کمبودی ندارد ولی با کمی بدشانسی مواجه شدند. با این وصف، همین امر به خودی خود می تواند یک ارزش برای تکواندو کشور بشمار آید. اما دلیل سوم را شاید بتوان به مصدومیت حسین تاجیک در حین مسابقه نسبت داد. این مصدومیت باعث شد دست او از گرفتن مدال طلا کوتاه گردد در حالی که شایستگی چنین مدالی را داشت.

      با این همه فدراسیون تکواندو و عوامل محترم اجرائی آن بار دیگر ثابت کردند که طرافدار جوانگرائی و استفاده از نیروهای با آتیه در تیم ملی هستند و با ایده تشکیل تیم ملی امید و اعزام این تیم به مسابقات قهرمانی آسیا  با وجود اینکه نتواست عنوان قهرمانی را بدست آورد ثابت کردند که تکواندو کشور بطور بالقوه قابلیت حفظ جایگاه اولی خود در جهان را دارد. این قابلیت ها نیز متعلق به تمام اعضای خانواده تکواندو می باشد و مربیان و زحمت کشان سابق، مربیان و زحمت کشان جدید و همه کسانی که به هر حال گوشه ای از این بار سنگین مسئولیت را متناسب با جایگاهشان در این خانواده بزرگ بدوش دارند در آن سهیم می باشند. پس توصیه این برادر کوچک شما این است که همه با نگاه مثبت، موجبات دلگرمی افتخار آفرینان تکواندوی کشور را فراهم کنیم تا نتایج آن را در بازیهای پیش رو در المپیک لندن و به یاری خدا در سایر عرصه ها شاهد باشیم.

 ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱
خاطرات المپیک۲

المپیک ۱۹۸۸ سئول

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید.ادامه مطلب...
ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۱
قسمت نهم

کارلو مولفتا

نماینده ایتالیا در المپیک لندن

متولد ۱۹۸۴

Carlo MOLFETTA

طلای قهرمانی نوجوانان جهان (۲۰۰۰- ایرلند)
نقره قهرمانی جهان ( ۲۰۰۱-کره جنوبی )
طلای جام جهانی (۲۰۰۲ - ژاپن )
طلای دانشجویان جهان (۲۰۰۳ - کره جنوبی )
نقره قهرمانی اروپا (۲۰۰۴ - نروژ)
برنز قهرمانی اروپا( ۲۰۰۵ - لتونی)
نقره ارتشهای جهان ( ۲۰۰۸ - کره جنوبی)
نقره قهرمانی جهان ( ۲۰۰۹- دانمارک)
طلای قهرمانی اروپا ( ۲۰۱۰- روسیه)
طلای ارتشهای جهان ( ۲۰۱۰- برزیل)
برنز قهرمانی جهان (۲۰۱۱- کره جنوبی )
نقره مسابقات کسب سهمیه المپیک لندن (روسیه)
برنز قهرمانی اروپا (۲۰۱۲ - منچستر )
 


ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱

نصر آزادانی باز هم طلا گرفت

دومين روز از بيستمين دوره رقابتهاي آسيايي تكواندو به ميزباني ويتنام(هوشيمينه) با كسب سه مدال براي ملي پوشان به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو؛عليرضا نصر آزاداني(وزن چهارم) در مرحله اول حريف پاكستاني خود را 5 بر 3 مغلوب كرد و در دور دوم نيز تكواندوكاري از ازبكستان را با نتيجه 6 بر 4 از پيش رو برداشت و در سومين ديدار نيز موفق شد حريفي از ميانمار را شكست دهد و در دور چهارم نيز حريف قدرتمند قطري خود را 2بر1 ناكام كرده و به فينال رقابتها راه پيدا كرد.

عليرضا نصرآزاداني در فينال مقابل تكواندوكاري از افغانستان قرار گرفت كه اين حريف از آمادگي فيزيكي و انگيزه مطلوبي برخوردار بود ولي در پايان سه راند مبارزه نصرآزادني موفق شد با نتيجه 8 بر1 پيروز شده و مدال طلا را كسب كند.

اما مسعود حجي زواره (وزن ششم)ابتدا تكواندوكاري از كشور ميزبان را 7 بر 6 مغلوب كرد و در ادامه توانست نماينده اردن را 5 بر صفر شكست دهد و در دور سوم چين را 3 بر 2 برد و به فينال مسابقات راه پيدا كرد.

در فينال مسعود حجي زواره مقابل تكواندوكار قدرتمندي از كره جنوبي قرار گرفت و بعد از سه راند مبارزه نفس گير در نهايت نتيجه را 8 بر 5 واگذار كرده و به مدال نقره رضايت داد.

فاطمه روحاني(وزن ششم) هم در ابتدا با قرعه استراحت روبرو شد و در ادامه حريف هندي خود را 17 بر 5 شكست داد ولي در دور بعدي نتيجه را به تكواندوكار قدرتمند كره اي 4 بر 3 واگذار كرده و به مدال برنز رسيد.

فرزاد ذوالقدري،سوسن حاجي پور،راحله آسماني نيز با قبول شكست از حريفان به مدالي دست پيدا نكردند.

 ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱

دوستان گرامی

با نزدیک شدن به المپیک لندن تصمیم گرفتیم علاوه بر قسمت معرفی قهرمانان حاضر در المپیک لندن بخش دیگری بعنوان خاطرات المپیک ایجاد کنیم که به عکس هائی از بازی های المپیک قبلی اختصاص دارد امیدواریم این بخش نیز مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گیرد.

با تشکر/ راند طلائی

قسمت اول

المپیک بارسلون ۱۹۹۲

المپیک ۱۹۹۲ بارسلون اسپانیا

مقام سومی استاد مهماندوست

محل برگزاری مسابقات المپیک ۱۹۹۲ بارسلون

هیئت داوران حاضر در المپیک بارسلون

 ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱

تامر صلاح

نماینده مصر در المپیک ۲۰۱۲ لندن

Tamer BAYOUMI SALAH

برنز قهرمانی جهان (۲۰۰۰- فرانسه)

طلای قهرمانی آفریقا (۲۰۰۳ - نیجریه)

برنز المپیک آتن (۲۰۰۴)

طلای قهرمانی افریقا ( ۲۰۰۵ - ماداگاسکار)

برنز قهرمانی جهان (۲۰۰۷- چین)

طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک لندن قاره آفریقا(مصر)ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱

                                              تيم ملي نوجوانان نايب قهرمان آسيا شد
تيم ملي تكواندو نوجوانان در ششمين دوره پيكارهاي آسيايي ويتنام با كسب 2 مدال طلا و 3 نقره به عنوان نايب قهرماني دست پيدا كرد.

 

  به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو؛تيم ملي تكواندو نوجوانان پسر توسط سيدعباس علي نژاد(مدال نقره)،ميثم ابراهيمي(نقره)،مهدي رفيعي(نقره)،پوريا عرفانيان(طلا) و عارف فرشادمهر(طلا) توانست بعد از كره جنوبي عنوان نايب قهرماني اين مسابقات را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذكر است،در تيم ملي نوجوانان دختر نيز فاطمه شعبان نيا(وزن اول) توانست با غلبه بر تمامي حريفان به مدال طلا دست پيدا كند و همچنين ركسانا كوزلي زاده (وزن سوم) به مدال برنز رضايت داد.

آتوسا زهرابي(وزن چهارم) هم توانست به مدال برنز مسابقات دست پيدا كند.

تيم ملي بانوان با كسب يك مدال طلا و 2 برنز به كار خود پايان داد.  ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۱
قسمت هفتم

ناتالیا سیلوا

نماینده برزیل در المپیک ۲۰۱۲ لندن

طلای قهرمانی نوجوانان جهان (۲۰۰۰-ایرلند)

برنز مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۰۱- کره جنوبی )

نقره قهرمانی دانشجویان جهان (۲۰۰۲ - آمریکا)

نقره جام جهانی (۲۰۰۲- ژاپن)

نقره دانشجویان جهان (۲۰۰۳- کره جنوبی)

طلای قهرمانی جهان (۲۰۰۵- اسپانیا)

طلای قهرمانی دانشجویان جهان (۲۰۰۶- اسپانیا)

برنز قهرمانی جهان (۲۰۰۷- چین)

برنز مسابقات المپیک ۲۰۰۸ (چین)

طلای دانشجویان جهان (۲۰۰۹ - صربستان)

برنز قهرمانی جهان (۲۰۰۹ - دانمارک)

طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک لندن  (مکزیک)ارسال توسط سجاد احسنی فروز
سروی: بهترین‌ گزینه به المپیک اعزام می‌شود/ ورزشکاران ما اخلاق حرفه‌‌ای دارند

 نایب رئیس فدراسیون تکواندو در امور بانوان گفت: با توجه به نتایج مسابقات قهرمانی آسیا احتمال برگزاری رقابت‌های انتخابی برای اعزام به المپیک وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، زهرا سروی پس از تمرین امروز ملی‌پوشان تکواندو برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در جمع خبرنگاران در خصوص اعزام بانوان ملی‌پوش ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار داشت: بانوان ملی‌پوش تکواندو اردوهای طولانی را پشت سر گذاشتند و برای شرکت در این مسابقات از دی ماه کار خود را به صورت متمرکز آغاز کرده‌‌اند؛ البته باید اشاره کنم که بخش عمده‌ای از تمرینات پس از مسابقات جهانی باکو شروع شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا تیم المپیکی را از تیم شرکت کننده در رقابت‌های قهرمانی آسیا تفکیک نکرده‌اید، گفت: متأسفانه هنوز در بخش بانوان به پتانسیلی نرسیده‌ایم که دو تیم جداگانه را تشکیل دهیم و به همین دلیل در پایان جمع‌بندی کمیته فنی این بود که همین تیم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود.

ممکن است برای شرکت در المپیک انتخابی برگزار کنیم

نایب رئیس فدراسیون تکواندو در امور بانوان در خصوص اینکه چه‌کسی نماینده ایران در المپیک لندن خواهد بود؛ اظهار داشت: سوسن حاجی‌پور سهمیه المپیک را کسب کرده است اما برای اعزام به المپیک مجموع عملکرد ورزشکاران ارزیابی خواهد شد و در نهایت کسی انتخاب می‌شود که بهترین باشد.

زهرا سروی در خصوص تغییرات در کادر فنی تیم ملی و فدراسیون خاطرنشان کرد: همیشه تغییرات جوابگو و تأثیرگذار نیست. با توجه به زمان کمی که تا المپیک باقی مانده است، ترجیح دادیم بیشتر بر روی تمرینات تمرکز کنیم تا شرایط مساعدتر شود.

وی در خصوص عدم نتیجه‌گیری سوسن حاجی‌پور در رقابت‌های جهانی هلند اظهار داشت: بسیاری شرایط دست به دست هم می‌دهند تا ورزشکاری موفق شود. برای مثال در رقابت‌های کسب سهمیه تایلند تصور نمی‌کردیم حاجی‌پور به قدری آماده باشد که با اختلاف نسبت به رقیبان به فینال برسد، اما او روی فرم بود و توانست مدال طلای این بازی‌ها را کسب کند. در هلند حریفان قدرتمندی شراکت کردند، اما در شرایط کنونی توانمندی ما این است و امیدوارم بهترین را برای حضور در المپیک انتخاب کنیم.

نایب رئیس فدراسیون تکواندو در امور بانوان در خصوص شرایط راحله آسمانی نیز گفت: با توجه به تجارب و مدال‌هایی که آسمانی در رقابت‌های مختلف از جمله گوانکجو کسب کرده است، توان فنی بالایی دارد.

امیدوارم حاجی‌پور نماینده تکواندو بانوان در لندن باشد

وی در خصوص برگزاری رقابت‌های انتخابی برای اعزام به المپیک خاطرنشان کرد: اگر در مجموع عملکرد ورزشکاران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، تست‌های آمادگی جسمانی و ... نزدیک به هم باشد، امکان برگزاری مسابقات انتخابی وجود دارد. همه چیز به نتایج رقابت‌های ویتنام بستگی دارد و پس از این مسابقات اگر نیازی وجود داشت مسابقات انتخابی را برگزار می‌کنیم.

سروی در پاسخ به این سؤال که ممکن است با برگزاری انتخابی و احتمال انتخاب نشدن حاجی‌پور، وی از لحاظ روحی لطمه بخورد، تأکید کرد: ورزشکاران ما حرفه‌ای هستند و حرفه‌ای فکر می‌کنند. حاجی‌پور در یکی از مسابقات درون‌اردویی مقابل آسمانی شکست خورد. ورزشکار نباید تصور کند چون سهمیه را گرفته‌، 100 درصد به لندن اعزام می‌شود؛ بلکه باید توان فنی خود را ارتقا دهد تا کادر فنی را مجاب کند که بهترین گزینه است.

وی ادامه داد: امیدوارم حاجی‌پور نماینده اعزامی تکواندو بانوان ایران به المپیک لندن باشد، اما اگر هم این اتفاق نیفتاد، او یک ورزشکار حرفه‌ای است و به لحاظ روحی و روانی هم این مسئله را پذیرفته است.ارسال توسط سجاد احسنی فروز
 
تاريخ : چهارشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۱

قسمت ششم

گلادیس اپانگیو

نماینده فرانسه در المپیک ۲۰۱۲ لندن

Gwladys EPANGUE

نقره قهرمانی اروپا ( ۲۰۰۰ - یونان )

طلای قهرمانی اروپا ( ۲۰۰۲ - ترکیه )

برنز دانشجویان جهان ( ۲۰۰۳ - کره جنوبی )

طلای قهرمانی اروپا (۲۰۰۴ - نروژ)

نقره قهرمانی جهان (۲۰۰۵ - اسپانیا )

برنز دانشجویان جهان ( ۲۰۰۵ - ترکیه )

طلای قهرمانی اروپا (۲۰۰۵ - لتونی )

نقره قرمانی اروپا (۲۰۰۶ - آلمان )

نقره قهرمانی جهان ( ۲۰۰۷- چین )

نقره قهرمانی اروپا (۲۰۰۸ - ایتالیا )

برنز مسابقات المپیک (۲۰۰۸ - چین )

طلای دانشجویان جهان (۲۰۰۹ - صربستان )

طلای قهرمانی جهان (۲۰۰۹ - دانمارک )

برنز قهرمانی اروپا (۲۰۱۰- روسیه )

طلای قهرمانی جهان ( ۲۰۱۱- کره جنوبی )

طلای ارتشهای جهان (۲۰۱۱- برزیل )

طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک لندن (باکو )ارسال توسط سجاد احسنی فروز

پس از بهبود مصدومیت

رجلی و عبدالهی به اردوی تیم ملی تکواندو بازگشتند

 اردوی تیم ملی تکواندو در حالی امروز در مرکز جهانی فدراسیون پیگیری شد که کوروش رجلی و فرزاد عبدالهی پس از بهبود مصدومیتشان به اردو‌های تیم ملی بازگشتند.

به گزارش ‌خبرگزاری فارس تمرینات تیم ملی بزرگسالان امروز با حضور 9 ورزشکار در مرکز جهانی فدراسیون پیگیری شد.

یوسف کرمی، محمد باقری معتمد، پیام قبادی، روح الله ابراهیمی، محمد خمسه، مهران عسگری و مرتضی شیری نفراتی هستند که زیر نظر کادر فنی در اردو‌های تیم ملی تمرین می‌کنند. البته از امروز نیز کوروش رجلی و فرزاد عبدالهی به جمع اردو‌ نشین‌ها اضافه شدند.

کوروش رجلی و فرزاد عبدالهی به دلیل آسیب دیدگی به مدت یک‌ماه از اردوهای تیم ملی مرخصی گرفته بودند و پس از بهبود مصدومیتشان به اردو‌های تیم ملی بازگشتند.ارسال توسط سجاد احسنی فروز

راند طلائی

اسلایدر

دانلود فیلم